ВИДЕО: Моментот кој ќе го сеќаваат многу генерации во Македонија: Чупиќќќќ и гоооолллллл!

1442

Годинава која изминува ќе биде позната во Македонија по она што го направи РК Вардар во Европа, кога ја освои европската круна во ракометната ЛШ.

Иако македонскиот шампион имаше големи шанси и амбиции во ЛШ, дел од Европа скоро и да не веруваше дека Вардар може да ги победи Барселона и ПСЖ во последните два меча од завршницата на ЛШ, а тоа и се случи, токму кога некој ќе отпишете, тогаш тој ќе ви наплати.

Моментот со голот на Иван Чупиќ во последните 3 секунди од финалето против ПСЖ Македонија долго ќе го памети, а еве како изгледаше тоа низ ретроспективата…

МАКЕДОНИЈООООООООООООО СЛАВВВВИИИИИИ ВАРДАР ШАМПИОННННННННННННННН

تم نشره بواسطة ‏‎Спортисимо Македонисимо‎‏ في 4 يونيو، 2017