ВИДЕО: Лук Шо го честиташе „Денот на вљубените“ и предизвика бура од реакции

1087

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Лук Шо преку социјалните медиуми објави честитка за „Денот на Вљубените“.

Пораката е проследена со кратко видео од последниот меч каде што Шо и Де Геа се гушкаат, но навивачите во позадина забелжаа нешто необично.

Happy Valentine’s Day Everyone 😍 @d_degeaofficial

A post shared by Luke Shaw (@lukeshaw23) on

Тоа е реакцијата на еден навивач кој покажува среден прст, но нејасно кон кој е упатен истиот гест.

Ова беше повод да започната низа реакции коментари.