ВИДЕО: Крвнички и без милост, вака беа тепани новинарите на Партизан

731

Два дена по нападот од страна на хулгинаните на Динамо Киев врз новинарскиот тим на Партизан, излезе видео во јавноста.

Од краткиот, но жесток напад се гледа како Украинците скокнаа на камерманот и монтажерот на српскиот првак и ги маваа со нозе и раце, се додека не паднаа на патот.

07.12.2017 League Europe. Ukraine🇺🇦 Dynamo Kiev attacked Partizan before match

A post shared by GruppaOF (@gruppaof) on

Овој настан се случи пред мечот помеѓу Динамо Киев и Партизан во четвртокот, а тамошните власти се уште не откриваат детали за сторителите на овој кукавички чин.