ВИДЕО: Кралевите матирани – Рабиот најдобро се снајде и го стресе Мадрид, а Роналдо од пенал возврати

413

Парижаните поведоа во првиот дел против Реал во Мадрид со 0:1, што за реваншот може за нив да биде од круцијално значење.

Рабиот најдобро се снајде по одбиената топка, па го матираше Кејлор Навас од петнаесетина метри па им донесе капитално водство на гостите.

Во самиот финиш од средбата, беше направен пенал врз Крос, а Роналдо реализираше за изедначување на 1:1