(ВИДЕО) Конечно, Вардар води: Итало го стресе Розенборг

393

Првпат оваа сезона Вардар се наоѓа во водство во Лигата Европа.

По само девет минути игра, Итало го донесе во водство нашиот првак во дуелот со Розенборг постигнувајќи го третиот погодок за “црвено-црните” во натпреварувањето на УЕФА.

Демири се обиде да додаде до Николов, овој со гради спушти до Итало, а Бразилецот рутинирано ја затресе мрежата.