ВИДЕО: Коментатор го прекина преносот поради два недосудени пенали

676
Vladimir Nikoloski komentirao je utakmicu druge ruske lige, no u 66. je otišao sa svog mjesta zbog sudačkih previda. ‘U redu, možda sam malo pretjerao’, rekao je kasnije
Владимир Николоски, руски коментатор кој вршеше пренос од втората руска лига од мечот Торпедо – Текстилшчик, го прекина во 66. минута поради два очигледно недосудени пенали во рок од 60 секунид.

„Ова е срамота за рускиот фудбал. Еве сега гледајте го мечот без коментар“ изјави Николоски и го снема.

Сепак Николоски по мечот се извини и кажа дека сето тоа бил во емоција и страст. Тој сигурно нема да добие отказ бидејќи работи за Торпедо, но можеби ќе се соочи со казна од фудбалската федерација на Русија.