(ВИДЕО) Катастрофална грешка на одбраната, Розенборг израмни без игра

297

Малку недостасуваше Вардар со минимална предност да замине на полувреме од мечот против Розенборг.

Но, во судиското продолжение одбраната направи кардинална грешка, топката дојде до Адегбенро кој му избега на Гачевски, а овој го собори во својот шеснаесетник за очигледен пенал. Бентнер од белата точка израмни на 1-1.