ВИДЕО: Каков потег на Леброн против цела одбрана на Лејкерс

709

Кралот Леброн Џејмс не успеа да слави во „градот на ангелите“ со својата екипа, но со својата позитивна лудост, го воодушеви светот и НБА публиката.

Кошаркарот на Кливленд лажираше додавање кон Корвер, топката неверојатно ја префрли кон младиот Жижиќ на кој му остана полесниот дел да забие.

Џејмс во еден потег ја исфрли целата одбрана на Лејкерс од ритам, па покажа уште еднаш само за каков кошаркар станува збор.