(ВИДЕО) Каков лудак: Екстремните спортисти и на ескалатор наоѓаат забава

265

Швајцарскиот олимпиец Фабијан Беш уште не излегол на борилиштата во Пјонгчанг, а веќе е една од ѕвездите на Игрите.

Причина за тоа е видеото што се појави на Инстаграм на кое се гледа на кој начин го користи ескалаторот. И сето тоа го прави сосема опуштено.

На Беш му се воодушеви дури и американската скијачка Линдси Вон.