ВИДЕО: И големите плачат: ЕХФ го нотираше „нај моментот“ за Вардарки

122

Вчерашниот натпревар за ЖРК Вардар беше преемотивен, со оглед на фактот дека голем дел од актуелните ракометарки во дресот на Вардар, го одиграа последниот натпревар пред домашната публика.

По победата над Митјиланд, го заверија пласманот на Ф4, каде ги очекува нов предизвија во мај, каде по 5ти пат ќе се обидат да дојдат до европската круна.

По натпреварот Вардарки беа многу емотивни, беа испратени со овации и навивање, а тие им вратија со аплаузи, благодарност и многу солзи, што беа знак на бескрајна емоција.

Дури и ЕХФ го одбележа тој момент со девојките на Дибирова.