(ВИДЕО) Експресно освоена Австрија: Диви „здиве“ на дебито за Кремс

1398

Поранешниот голман на македонската репрезентација и Вардар, Петае Ангелов имаше фантастично деби во дресот на новиот клуб Кремс.

Тоа особено важи за финишот од натпреварот во кој популарниот Диви покажа дека и на 40 години се наоѓа во одлична форма. Со две интервенции при резултат 22:23 тој буквално му ја донесе победата на својот тим, а начинот на кој ги скроти топките особено импресионира.

Видеото од одбраните на Ангелов можете да го видите ТУКА.