ВИДЕО: Долга ќе биде ноќта во Загреб – „Фалангата“ со 100 на саат ја слави победата

2284

Победата на Македонија силно одекна во ракометна Европа, но повеќе еуфорија постои во нашите редови.

Вечерва над 2000 навивачи ја поддржуваа нашата репрезентација на мечот против Словенија и тоа беше наградено со грандиозна победа (25:24).

Во фан зоната во Загреб атмосферата е фантастична, задоволните фанови ја славата победата на своите миленици.

Falangaslavi

Од фан зоната на МАКЕДОНИЈА во Загреб. ФАЛАНГАТА слави.

تم نشره بواسطة ‏‎Спортисимо Македонисимо‎‏ في 13 يناير، 2018