(ВИДЕО) Доаѓаш на кошарка, гледаш – фудбал!

584

Кошаркарскиот тим на Црвена Звезда вечерва игра против Басконија во Белград, а фудбалерите гостуваат на БАТЕ Борисов во Белорусија.

Комбанк арената почна да се полни одамна, но додека се чека почетокот на кошаркарскиот меч, навивачите се загреваат со фудбалскиот каде Звезда брка победа за пласман во нокаут фазата.