ВИДЕО: Гол „убавец“ за нов рекорд на Кристијано Роналдо

2277

еал Мадрид води по првите 25 минути од натпреварот во ЛШ против екипата на Борусија Дортмунд, која не патува во следната фаза од ова натпреварување.

Кралевите лесно дојдоа до водство од 2:0, откако во првите 13 минути два пати ги натераа Германците да капитулираат.

Прво Мајорал стрелаше за почетно водство, за некоја минута подоцна и Роналдо да постигне гол и да оствари нов рекорд.

Тој е првиот играч во историјата на ЛШ, кој постигнал голови на сите 6 натпревари во групната фаза.