ВИДЕО: Голот на Обамејанг кој го „откачи“ коментаторот како да се внесе во некое ЛШ финале

888

Реал Мадрид и пред последниот меч вечерва во ЛШ, има обезбедено место во елиминационата фаза, но вечерва во Мадрид е интересно.

По почетното водство на Реал од 2:0, кралевите како да подзастанаа со фудбалот, па почна да игра нивниот противник.

Во вториот дел два гола постигна Обамејанг, а вториот беше посебно атрактивен кога го лобува голманот на домаќините, а тоа беше како ерупција за еден од коментаторите вечерва.