(ВИДЕО) Вујо побара од своите да не не вратат во живот, ама – не вратија!

1465

Непосредно пред крајот на првото полувреме, при еден тајм-аут Веселин Вујовиќ грмеше на своите ракометари да не дозволат Македонија да се врати во игра.

А, тие – не само што не вратија, туку и ни дозволија на почетокот од второто полувреме да поведеме со 15:11. Го имаме моментот, треба само да го искористиме.