ВИДЕО: Вардар капитулираше, но Дибиров ја имаше мајсторијата на мечот против Де Варгас

1839

Барселона ја прекина серијата успешни резултати на европскиот шампион Вардар вечерва во „Палау Блауграна“ каде славеше минимално со еден гол предност (29:28), но како и да е, победа си е победа, каква и да е.

Вардар одигра добар натпревар, нијанси на крајот решаваа, им беше само еден погодок на крајот за да успеат да дојдат до бод, но сепак за жал не се случи тоа па Вардар запиша пораз.

Но ако им е за утеха на навивачите на Вардар, Тимур Дибиров во финишот од средбата го имаше еден од најатрактивните потези очи во очи со голманот на Барселона, Перез Де Варгас.

DibirovBarcelona

Како Тимур Дибиров елегантно го зезна голманот на Барселона

Publié par Спортисимо Македонисимо sur samedi 10 février 2018

Исто така не е за потценување и цепелинот кој  го изрежира Игор Карачиќ а Кристопанс го реализираше.

barcavardar

ВАРДАР го има еден од најатрактивните потези на натпреварот. СЕКОЈА ЧЕСТ (y)

Publié par Спортисимо Македонисимо sur samedi 10 février 2018