ВИДЕО: Вардар го постигна најубавиот гол на мечот против Динамо

1230

Европскиот шампион РК Вардар, иако некомплетен на денешниот натпревар против Динамо Панчево, сепак оствари рутинска победа, каде повторно беше нагласена нивната иницијатива и доминација.

Со оваа победа Вардарци го потврдија првото место на табелата во СЕХА лигата, а на оваа средба, голот на Владо Недановски беше прогласен за најдобар на натпреварот.