ВИДЕО: Борко насамарен до крај: Играчот на Пуерто Сагунто изрежира маестрален пенал

1883

Барселона продолжува триумфално во АСОБАЛ лигата по зимската пауза за одржувањето на ЕП во Хрватска.

Каталонците победија на гостувањето кај Пуерто Сагунто со 29:33, но еден момент го одбележа натпреварот.

Ракометарот на домаќините, Боиседу покажа неверојатна вештина од пенал линијата, совладувајки го нашиот Борко Ристовски на спектакуларен начин.

#LigaLoteríasASOBAL

🎥 Johan Boisedu luce nuevo peinado en 2018💇‍♂️ pero esa muñeca es inconfundible…😏 ¡El francés vuelve a deleitar con sus diabluras a la afición de Fertiberia Balonmano Puerto Sagunto!💥

تم نشره بواسطة ‏‎ASOBAL‎‏ في 5 فبراير، 2018