ВИДЕО: Атрактивниот гол на Кузмановски против Мешков се најде во топ5 на СЕХА лигата

513

Металург оствари победа во 16. коло од СЕХА лигата против Мешков Брест, а на тој натпревар Филип Кузмановски беше најефикасен со 10 голови.

Но освен тоа, еден од неговите најдобри голови, се најде во петте најубави голови на колото, што е одлично признание за македонскиот ракометар.

Best Goals of Round 16

After choosing the best save, it's time to choose the best goal of round 16! Pick the emoji and vote for: ▪ Славуљица Саво RK Dinamo Pančevo 👍▫ Rok Ovniček RK Gorenje Velenje <3▪ Filip Kuzmanovski РК Металург 😆▫ Januš Lapajne Tatran Prešov :O▪ Marin Šipić RK NEXE Našice 💬

تم نشره بواسطة ‏‎SEHA – Gazprom League‎‏ في 11 مارس، 2018