ВИДЕО: Атмосферата на Бан Јелачиќ пред мечот Хрватска – Србија, присутни беа и Македонци

421

Домаќинот Хрватска настапот на ЕП на кое што се домаќани го отвори со меч против србија. Атмосферата во Спаладиум Арена во Сплит е пеколна, но ништо поразличен не е амбиентот ниту во фан зоната во загреб која се наоѓа на плоштадод бан јрлачиќ

Покрај домашните навивачи во навивачкиoт шатор има и многу македонски навивачи кои гледајќи го мечот се загреваат за утрешниот наш меч против Словенија.

SRB

Атмосфетата од Бан Јелачиќ пред почетокот на мечот Хрватска – Србија.

تم نشره بواسطة ‏‎Спортисимо Македонисимо‎‏ في 12 يناير، 2018