(ВИДЕО) Атлетиката има нови машки фанови, причина – голиот задник на шведската убавица

1759

Кади Сањиа, шведската атлетичарка е новата миленичка на машката популација која го сака овој спорт.

Додуша, не само на на оние што го сакаат спортот бидејќи од неодамна многумина го следат само поради скокачката во далечина. Минатиот месец во Глазгов скокна 6,92 метри и го израмни светскиот рекорд стар 14 години.

Но, нејзината фигура и сексипил се она што уште повеќе ги привлекува луѓето, а дополните ги пали со кратките гаќички од кои и се гледа половина задник.

Мајката на Сањиа е од Гамбија, но таа е родена во Шведска и има државјанство на оваа европска земја. Има седум браќа и сестри, а првпат го привлече вниманието на Европското првенство до 23 години.