ВИДЕО: Антиќ кон својот поранешен колега: Гледај, уште функционира финта-шутот

1258

Македонскиот интернационалец Перо Антиќ, кој вчера беше одликуван со наградата како најдобар кошаркар од Македонија кој игра надвор од државата, не ја прими наградата, бидејки во ист момент имаше обврски со Црвена Звезда.

Тој постигна 12 поени во победата на Црвена Звезда против Мега Бемакс во рамките на АБА првенството во 13. коло, а по една одлична финта следуваше одлично забивање што ги запали навивачите.

По натпреварот тој со статус на Твитер испрати порака и до неговиот екс соиграч Јан Весели од Фенербахче: „Повторно работи финта-шутот.