(ВИДЕО)Тенисерот раскина со девојката и запеа – „Није живот, једна жена…“

2074

Најдобриот тенисер од Босна и Херцеговина, Дамир Џумхур кој е на 30. место на АТП ранг листата поминува низ тежок период во животот откако раскина со својотата девојка Дејана Живковиќ.

Ова вест во јавноста излезе вчера, а Дами истиот ден беше елиминиран од турнирот во Монпелје откако загуби од французинот Ричард Гаске.

Џумхур  и самиот на некој начин ја потврди веста за раскин на љубовта со девојката, па на социјалните медиуми објави видео како ја пее песната од Мирослав Илиќ – „Није живот једна жена.