ВИДЕО: Вардар сега уште повеќе жали што доби „корпа“, а можеше да биде новиот Штербик

1866

Вардар за првпат сезонава не победи на еден меч од СЕХА лигата, а главен виновник за тоа е одличниот голман на Мешков Брест, Иван Пешиќ.

Хрватскиот репрезентативец беше прва желба на раководството на нашиот шампион да биде замена за Арпад Штербик, но Пешиќ ја одби понудата.

Man of the match: Ivan Pesic (Meshkov Brest vs Vardar)

RK Vardar drop their first points this season after the draw – our man of the match БГК им. Мешкова goalie Ivan Pesic 🥅

تم نشره بواسطة ‏‎SEHA – Gazprom League‎‏ في 1 فبراير، 2018

Вардарци вчера повторно се уверија во квалитетите на овој голмна и само уште повеќе може да жалат што добија корпа.

Пешиќ мечот го заврши со 14 одбрани од кој голем дел беа и тоа како атрактивни и одбранети зицери на „црвено-црните.