Вардар постигна гол во Истанбул – Џигаури го стресе Фенер (ВИДЕО)

1586

Вардар е на само 20 минути од неверојатна шанса и момент, да заигра во групната фаза во Лига Европа, за прв пат со македонски фудбалски клуб.

По водството на Фенер од 61. минута, Џигаури погоди во контра за 1:1.

ЧАО ФЕНЕР, ЧАО ФЕНЕР, ЧАО ФЕНЕРРРРРРДОАЃА ВРЕМЕ КОМИТСКООО – ВАРДАРРРРРР!

تم نشره بواسطة ‏‎Спортисимо Македонисимо‎‏ في 24 أغسطس، 2017