„Вардарки“ имаат одличен голман: Одбраната на сезоната во ЛШ е на – Амандин Лејно! (ВИДЕО)

1097

Француската репрезентативка во редовите на Вардар, Амандин Лејно ја има одбраната на сезоната во Лигата на шампионите.

Best save of the season in slow motion | Women's EHF Champions…

SLOMO SUNDAY: The best save of the 2016/17 Women's EHF Champions League season is well worth enjoying in slow motion! Brilliant work by HC Vardar – Women's Amandine Leynaud.Check out all 30 incredible saves from the season here: https://youtu.be/JGMlm7sIuXE

تم نشره بواسطة ‏‎EHF Champions League‎‏ في 9 يوليو، 2017

Остварена е на гостувањето кај Митјиланд, но голманката на Вардар уште три пати се најде во топ-30 одбрани во елитното ракометно натпреварување. Во овој избор има уште две одбрани на Мајса Песоа и една на Ина Суслина.