Борко е мајсторот: Барселона се спасуваше, тој повторно има една од најдобрите одбрани (Видео)

1007

И ова коло во ракометната Лига на шампиони, македонскиот репрезентативен голман Борко Ристовски има една од најдобрите одбрани на колото, во овој случај петтата најдобра одбрана.

Борко и во првото коло беше дел од Top5 Saves на ИХФ па и ова коло доаѓа како признание за неговата работа на теренот.

Неговите одбрани сега имаат уште поголема тежина пред се поради тоа што Ристовски успеа да ја сочува победата на Барселона и ова коло, победувајки го Кристијанштад со 31:29 за прв триумф сезонава.

Одбраната на Ристовски на следниов линк….

Top 5 saves: Round 2 VELUX EHF Champions League

The top 5 shot-stoppers from Round 2 of the VELUX EHF Champions League are something to behold. Check them out! FC Barcelona Handbol Borko Ristovski Rhein-Neckar Löwen SG Flensburg-Handewitt Mattias Andersson RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO

تم نشره بواسطة ‏‎EHF Champions League‎‏ في 25 سبتمبر، 2017