Барселона без проблем славеше над Шафхаузен

912

Кире Лазаров заедно со Барселона стигна до 10. победа во 11 кола од ЛШ.

Каталонскиот состав лесно славеше над Кадетен Шафхаузен со 24:31.

Лазаров на денешниот дуел беше втор стрелец постигнувајќи 4 погодоци. Борко Ристовски бранеше за Каталонците и тоа по добриот меч помеѓу стативите против Веспрем. Инаку иаку дел од Шафхаузен, Дупјанчанец немаше можност да настапи вечерва со оглед на тоа дека веќе беше дел од Металург во рамките на ЛШ.