Антиќ и понатаму надвор од терен – го пропушта и Задар, но познато кога се враќа

321

Македонскиот интернационалец Перо Антиќ поради повреда веќе извесен период е надвор од терените.

Антиќ ќе го пропушти и следниот меч, против Задара во АБА лигата, но добра вест е што започна да тренира.

Стручниот штаб на белградските „црвено-бели“ планира Антиќ да го врати во игра за време на завршницата од Купот Корач.