АБА 2: Борац од Чачак пресилен за КК Охрид

485

Македонскиот кошаркарски претставник во АБА 2 лигата, КК Охрид, заслужено е поразен на вечерашното гостување во Чачак Србија.

Охриѓани со негативен резултат ја стартуваа новата 2018 година, бидејки денеска беа уверливо поразени од Борец со резултат 100:71.

Како одминуваше времето на мечот, стануваше јасно дека Охрид нема шанси овде, па победата се калеше од четвртина во четвртина, за на крајот тоа да биде негатива од -29 за нашиот претставник.

Рос беше најефикасен со 22 поени вечерва за КК Охрид.