Стравично сведоштво: Си помислив – да не завршам и јас како Астори

1080

Утрово главна тема кај српските медиуми е драмата во петок што се случувала во домот на фудбалерот на Црвена Звезда, Мичел Доналд.

Интернационалецот од Холандија откако се почуствувал лошо по вторпат во краток период, бил итно префарлен и задржан на Клиника каде му се вршат испитувања. Фудбалерот по неколку дена минати во болница, се огласи и објасни што се случувало и како се чувствува сега.

„Сега се е во ред. Не се чувствував добро во петок и тоа беше по вторпат во релативно краток период што ме изненади. Одма ме повикаа  за да ги направат неопходните анализи. Докторите на Црвена Звезда, како и моето семејство сакаа да проверат се за да се осигураат дека не е ништо страшно. Особено поради се она што се случи изминатиот период, и она со Астори. Слободно напишете на своите портали дека навивачите немаат причина за загриженост и се враќам наскоро“, изјави Доналд кој ќе го пропушт и следниот меч, а на терените ќе се врати по репрезентативната пауза.