(ФОТО) Откриени дресовите на Јуве за следната сезона, изгледот е мошне чуден!

627

„Протекоа“ фотографии од дресовите кои Јувентус наводно ќе ги носи следната сезона.

Бојата која е избрана за гостинскиот дрес е кремаста, која ќе биде во комбинација со класичниот и препознатлив бренд на „Бјанконерите“.

Фотографиите кои делумно го откриваат изгледот се објавени на веб-сајтот „Footy headlines“ кој често ја има ексклузивата околу изгледот на дресовите за големите клубови.