ПОЧЕТНА ЗАНИМЛИВОСТИ ЗАНИМЛИВОСТИ / КОЛУМНА

ЗАНИМЛИВОСТИ / КОЛУМНА

ФОТО: Премиерот Заев му подари 9-ка од Вардар на Вучиќ

Македонскиот премиер Зоран Заев кој деновиве е во официјална посета на соседна Србија, денеска на агендата имаше средба со нивниот претседателот Александар Вучиќ. Средбата започна со примопредавање на мал поклон од страна на нашиот премиер за Вучиќ. Станува збор за дрес...

Во „Фудбал менаџер“ од сега играчот може да биде и геј

Во новото издание на популарната игра „Фудабл менаџер“ може да се случи некој од играчите да ја открие својата хомосексуална страна. „За овој дел се одлучивме бидејќи навистина постојат геј фудбалери. Поради големиот број играчи знаеме дека мора да постојат...

ФОТО: Нема играч на светот што не би сакал Каролина да му суди!

Каролина Бојар, името на оваа девојка изминатиот период стана доста популарно во јавноста, како во Европа, така и ширум светот. Прчината за ова е убавината и сексапилот на оваа фудбалска судија кој до пред извесен ден беше непознаница, но по...

Кристијано Роналдо за влакно не предизвика масовен сеир кај анти-фановите (Видео)

Португалецот Кристијано Роналдо, втора година по ред е освојувач на наградата најдобар светски фудбалер, а вкупно петта награда во кариерата. Роналдо синоќа на гала вечерва која се одржа, беше гостин со својата подобра половина Георгина, и неговиот син Роналдо Јуниор. Но...

ФОТО: Стравични сцени – судијата буквално спасуваше жива глава на турското дерби

Во рамките на 9. коло од  турската Супер лига, силите ги одмерија двата најголеми турски ривали, Фенербхаче и Галатасарај. Дербито како дерби, донесе премногу возбудувања, а ривалството помеѓу овие две екипи е толку големо така што на терен како да...

ТОП 10 најбогати спортисти според ФОРБС – на врвот фудбалска ѕвезда

Престижниот светски магазин ФОРБС, традиционално секоја година ги рангира и објавува најбогатите луѓе во светот. Годинава листата  ТОП  10 најбогати спортисти ја предводи еден од најдобрите фудбалери на денешницата. Тоа е португалецот Кристијано Роналдо кој зработил годинава 70 милиони. Веднаш...

ВИДЕО: Ново шоу на Мамиќ – на свадбата на синот „растури“ со Рада Манојловиќ

Контроверзниот сопственик на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ кој само пред еден месец преживеа атентат, изминатиот викенд направи ново шоу. Тој го ожени по вторпат својот син, а гостите на прославата ги забавуваше познатата српска пејачка Рада Манојловиќ. https://www.instagram.com/p/BaUwnm5FjAo/?hl=en&taken-by=zdravko__mamic Мамиќ комплетно полудел кога...

ВИДЕО: Досега невидено – Германски навивачи на трибина се гаѓаа со мртви риби

Мечот во германската трета лига помеѓу Карл Цајс Јена и Ханза Рошток кој се одигра викендов, долго ќе се памети по акцијата што гостинските навивачи ја направија. https://www.youtube.com/watch?v=bwX5_WatB3U&feature=youtu.be&t=14 Навивачките акции доста често можат да бидат сурови и брутално, но и оргинални...

Порно ѕвезда „алатката“ ја замени со микрофон – стана спортски репортер

Спортските емисии, особено оние за фудбал денес се незамисливи без згодни и убави водителки, а најново лице во оваа професија е поранешната порно ѕвезда Миа Калифа. Атрактивната порно ѕвезда која својата прва професија, барем за момент ја стави во мирување,...

ФОТО: Шпанската полиција го уапси „Кристијано Роналдо“

Реал Мадрид вчера со судни маки го совлада градскиот ривал Гетафе во гости со 2-1 во мечо од 8. коло од Ла Лига. „Кралевите“ до победата стигнаа во самиот финиш на мечот кога на сцена стапи Кристијано Роналод. Сепак многу...