ЗАНИМЛИВОСТИ

Финални подготовки за новиот член: Роналдо го објави името на ќерката (ВИДЕО)

Идниот месец Кристијано Роналдо треба да го добие своето четврто дете, а денеска тој и неговата девојка Георгина го објавија нејзиното име. Девојчето ќе се вика Алана Мартина, а причината што ќе има две имиња е желба на родителите. Роналдо...

Хаос во режија на Чилеанецот: Видал мавал со чаши и шишиња…

Лудилото што го демонстрира речиси секогаш кога е на собир на чилеанската репрезентација, Артуро Видал го префрли и на клупско ниво. Германските медиуми објавија дека со своите пријатели излегол да ја прослави минатонеделната победа против Мајнц, но кога паднале под...

Не може без скандал: Кристијано Роналдо фатен „жив“ во прељуба

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо повторно е во центарот на вниманието по работи кои немаат врска со фудбалот. Светските медиуми објавија приказна од извесна португалска старлета Наташа Софија која изјавила дека имала жешка ноќ со Роналдо. Таа ја почнала...

ФОТО: Нема играч на светот што не би сакал Каролина да му суди!

Каролина Бојар, името на оваа девојка изминатиот период стана доста популарно во јавноста, како во Европа, така и ширум светот. Прчината за ова е убавината и сексапилот на оваа фудбалска судија кој до пред извесен ден беше непознаница, но по...

Кристијано Роналдо за влакно не предизвика масовен сеир кај анти-фановите (Видео)

Португалецот Кристијано Роналдо, втора година по ред е освојувач на наградата најдобар светски фудбалер, а вкупно петта награда во кариерата. Роналдо синоќа на гала вечерва која се одржа, беше гостин со својата подобра половина Георгина, и неговиот син Роналдо Јуниор. Но...

Паранормално: Голманот славеше промашен пенал, а потоа му се случи „фудбалски бумеранг“ (Видео)

Често сме сведоци на неверојатни сцени во многу од спортовите, а еден од најневеројатните пенали на социјалните мрежи е наречен паранормален. Сме гледале доста видео снимки како голмани прерано прославуваат за некоја добра одбрана или пенал, а подоцна се покајале...

ФОТО: Стравични сцени – судијата буквално спасуваше жива глава на турското дерби

Во рамките на 9. коло од  турската Супер лига, силите ги одмерија двата најголеми турски ривали, Фенербхаче и Галатасарај. Дербито како дерби, донесе премногу возбудувања, а ривалството помеѓу овие две екипи е толку големо така што на терен како да...

ТОП 10 најбогати спортисти според ФОРБС – на врвот фудбалска ѕвезда

Престижниот светски магазин ФОРБС, традиционално секоја година ги рангира и објавува најбогатите луѓе во светот. Годинава листата  ТОП  10 најбогати спортисти ја предводи еден од најдобрите фудбалери на денешницата. Тоа е португалецот Кристијано Роналдо кој зработил годинава 70 милиони. Веднаш...

ВИДЕО: Ново шоу на Мамиќ – на свадбата на синот „растури“ со Рада Манојловиќ

Контроверзниот сопственик на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ кој само пред еден месец преживеа атентат, изминатиот викенд направи ново шоу. Тој го ожени по вторпат својот син, а гостите на прославата ги забавуваше познатата српска пејачка Рада Манојловиќ. https://www.instagram.com/p/BaUwnm5FjAo/?hl=en&taken-by=zdravko__mamic Мамиќ комплетно полудел кога...

ВИДЕО: Досега невидено – Германски навивачи на трибина се гаѓаа со мртви риби

Мечот во германската трета лига помеѓу Карл Цајс Јена и Ханза Рошток кој се одигра викендов, долго ќе се памети по акцијата што гостинските навивачи ја направија. https://www.youtube.com/watch?v=bwX5_WatB3U&feature=youtu.be&t=14 Навивачките акции доста често можат да бидат сурови и брутално, но и оргинални...
Discovery
Nutini

Suzuki Swift