18 C
Skopje
Monday, June 26, 2017
ЗАНИМЛИВОСТИ

ЗАНИМЛИВОСТИ

Интер ја менува традицијата и филозофијата стара цели 108 години!

Интер ја менува својата традиција и филозофија воспоставена пред 108 години! Поточно, отстапува од историската есенција, причината поради која основачите на Интер се одвоија од Милан во таа судбоносна 1908. година, кога го основаа клубот со желба и странските...

Нејмар се соочува со двегодишна казна затвор!

Бразилскиот суперстар би можел да има големи проблеми... Имено, Бразилецот би можел да заврши во затвор... Доколку не беше професионален фудбалер. Шпанското обвинителство побарало денеска од Националниот суд во Мадрид да го казни Нејмар со две години затвори и парична казна...

20 години од најголемата измама во фудбалската историја: Али Диа – аматерот кој ја...

Точно две децении. Толку време мина откако Грем Сунес на планетата и приреди незаборавна фудбалска сцена која и денеска повеќе наликува на еден добар скеч, отколку на вистинска случка за чии детали и денеска се зборува со толкав потсмев. Ќе...

(ВИДЕО) Се било само фарса: Пике уште е вљубен во Шакира, го докажа тоа...

Минатата недела светските медиуми објавија дека се ближи крајот на шестгодишната врска на фудбалерот на Барселона, Жерард Пике и колумбиската пејачка Шакира. Тоа беше аргументирано со фактот дека двојката одамна не се појавила заедно во јавност, а и во текот...