ЗАНИМЛИВОСТИ

Сопругата на Аршавин е дефинитивно луда: Поради бизарна причина ја исфрлиле од авион!

Сопругата на некогашната ѕвезда на Арсенал и Зенит Андреј Аршавин, Алиса, се нашла во авион на познатата руска компанија „Аерофлот“, а епизодата со неа, на летот од Каират, била неверојатна и урнебесна. Госпоѓа Алиса Аршавин не сакала да го врзе...

Фудбал од забава: Играч на Лестер во наследство ќе добие 20 МИЛИЈАРДИ долари

Малкумина во Европа, па дури и во Англија знаат за 19-годишниот фудбалер на Лестер, Фаик Болкија. Но, иако никој не го знае, овој тинејџер е убедливо најбогатиот светски фудбалер. Кога ќе се земе предвид кој е и од каде доаѓа,...

Голманот на Флитвуд Таун ја доби најфраерската кладба со пицеријата Papa John’s

Американската компанија и ланец на ресторани под името Papa John's имале прелиминарен договор со голманот на Флитвуд Таун, Крис Нил дека доколку ја остави мрежата чиста на мечот со Лестер, ќе добие годишна бесплатна достава на пица секој ден. Денешниот...

(ФОТО) Жените му ја уништија кариерата: Поради старлета се разведе од сопругата, а сега...

На Хамес Родригез жените му станаа поважни од фудбалот. Родригез дефинитивно тоне. Фудбалерот на Баерн Минхен на позајмица од Реал Мадрид, се помалку ги полни насловните страни поради игрите на теренот. Од друга страна, се повеќе и повеќе се наоѓа во...

СП во Русија “ќе тресе“ – навивачка на Меси на специфичен начин ќе ги...

Една од девојките навивачки на Меси и Барселона, се толку опседнати со фудбал, што дури се решија и на спектакуларен потег за време на Мундијалот во Русија летото кое е пред нас. Сопственичката на најжешката задница како што е прогласена...

Каква чест: Венгер специјален гостин на Жорж Веа

Легендарниот напаѓач на Монако, ПСЖ и Милан, Жорж Веа на 22 јануари свечено ќе биде инаугуриран во нов претседател на Либерија и ќе стане еден од ретките, ако не и единствен поранешен фудбалер на ваква функција. Се очекува на свеченоста...

(ФОТО) Урнебес: Статуата на Роналдо беше „крш“, ама на Есјен е вистински хорор

Сакајќи да му укажат голема чест, симпатизерите на Микаел Есјен во Гана направија неверојатна глупост. Есјен е поранешен фудбалер на Челси, Милан и Реал, еден од најдобрите фудбалери во историјата на Гана и сигурно заслужи нешто повеќе од она што...

(ФОТО +18) Линдзи Вон ги „мрдна“ фановите – под туш го покажа половиот орган

Линдзи Вон е една од најатрактивните спортистки во светот и тоа не престанува да го покажува. Но, некогаш работите одат во друга крајност. На почетокот од новата година во јавноста излегоа три фотографии кои ги преминуваат сите граници. Линдзи Вон се...

НАЈНОВО ВИДЕО: Хрватите кои влетаа на терен на „вечното“ дерби УНИШТЕНИ од тепање

Уште долго ќе се зборува за инцидентите на последното "вечно" дерби на српскиот фудбал меѓу Партизан и Црвена Звезда. Тогаш на теренот влетаа маскирани хулигани, но брзата реакција на полицијата спречи поголем инцидент. Оттогаш излегоа неколку видеа на кои се...

Неверојатно: Некогаш беше најдобар боксер во светот, сега ќе се занимава со канабис

Калифорнија од вчера е во центарот на вниманието на светската јавност откако употребата на марихуаната е легализирана за лица над 21 година. Денеска, пак, во гратчето Калифорнија Сити е отворен голем ранч на кој ќе се одгледува канабис. Да биде...