ЗАНИМЛИВОСТИ

Како на филм, со пиштол на глава: Коке ограбен во центарот на Мадрид!

Еден од најдобрите играчи на Атлетико Мадрид, Коке вчера бил ограбен во центарот на Мадрид. Грабежот бил филмски, на фудбалерот му бил вперен пиштол во главата, а бидејќи со себе не носел готовина, напаѓачот му го земал часовникот чија вредност...

Барса, внимавај: Во Јувентус играат магистри!

Дефанзивецот на италијанскиот првак Јувентус, Џорџо Кјелини покажа дека не е успешен само на фудбалскиот терен, туку и надвор од него. Искусниот стопер вчера го одбрани магистерскиот труд на Универзитетот по менаџмент и економија во Торино. Дисертацијата била на тема...

Напаѓач на Лестер заврши в полиција поради семејно насилство

Напаѓачот на Лестер, Ахмед Муса завчера бил одведен во полиција поради пријава дека физичка ја нападнал својата сопруга. Тој бил уапсен во својот дом, одведен во полициска станица, но по неколку часа пуштен поради недостаток на докази и притоа не...

Балканските проблеми стигнаа и во НБА: Јокиќ, четнику!

До мал инцидент дојде ноќеска за време на натпреварот меѓу Њу Орлеанс и Денвер и тоа на трибините. А, кој може друг да ги направи ако не балканци... Домашен навивач со хрватско знаме постојано го навредуваше српскиот репрезентативец и член...

Почеток на нова блескава кариера: Триото на Федерер, Димитров и Хас наскоро со првиот...

Новоформираната музичка група "The Onehanded Backhand Boys" што ја сочинуваат Роџер Федерер, Григор Димитров и Томи Хас наскоро ќе ги израдува своите фанови со првиот албум. Триото стана познато со двете изведби на песната "Hard to say i'm sorry" на...

Ана Ивановиќ: Нема повеќе да живеам како циганка

Поранешната најдобра светска тенисерка Ана Ивановиќ е задоволна од трансферот на неговиот сопруг Батијан Швајнштајгер во Чикаго. Германецот од пред неколку дена е член на тимот од МЛС, Чикаго Фајр, а за разлика од порано кога тој играше во Манчестер...

Легендата доби „наследник“: Во Казахстан се роди Зинеден Зидан! (ФОТО)

Казахстанска двојка одлучи на своето новородено дете да му даде име и презиме Зинеден Зидан по поранешниот фудбалер и актуелен тренер на Реал Мадрид. Да не биде се исто, има една сменета буква во името (Зинеден), но јасно е кој...

„Грдиот“ Дејвид Бекам и неговото непрепознатливо лице (Фото)

Прославениот Дејвид Бекам, полека но сигурно, во пензионерските денови, почнува и со актерска кариера во дел од европските филмови. Некогашниот играч на Манчестер Јунајтед, Реал, Милан, ПСЖ, и се придружи на екипата која во средновековно време снима моментално филм за...

Пародија по потегот на Евра со мајмунот: Суарез, го гледаш ли ова? (Видео)

Францускиот фудбалер Патрис Евра без сомнение ги пробива сите бариери и нема влакна на јазикот кога во прашање се јавните настапи. Тој во слободно време знае да се забавува, но и да биде интересен во јавноста со неговите необични потези. Еден...

Животот му виси на конец: Легендата на Барса во големи долгови, мафијата го бара...

Животот на легендарниот холандски напаѓач Патрик Клајверт е сериозно загрозен поради големи долгови. Весникот Де Фолкскрант објави дека актуелниот генерален менаџер на ПСЖ секојдневно добива смртни закани и може да настрада ако не ги исплати долговите. Нив ги направил во...