ЗАНИМЛИВОСТИ

Шок во Украина: Изрешетан автомобилот на фудбалер на Динамо Киев

Автомобилот на фудбалерот на Динамо Киев, Денис Гармаш претрпе голема штета откако на него синоќа се испалени неколку куршуми. Инцидентот доаѓа на два дена пред натпреварот на Динамо против Партизан во последното коло од групната фаза на Лигата Европа. "Поршето"...

Креспо го откри „мрачното“ минато: Кога бев млад, учествував во многу оргии

Легендарниот аргентински напаѓач Ернан Креспо се присети на младоста која во неговиот случај била особено луда. Додека играше за Ривер Плата, Парма, Лацио, Интер, Челси и Милан, голгетерот живеел прилично бурен живот. "Кога бев млад учествував во многу оргии во кои,...

(ФОТО) Вандали повторно ја уништија статуата на Меси во Буенос Аирес

Статуата на Лионел Меси во Буенос Аирес повторно беше цел на вандалски напад. Непознати сторители ги скршиле нозете од статуата и таа се најде на подот. Денеска треба да биде однесена во Дирекцијата за споменици за да се санира и...

(ФОТО) „Војната“ не запира: „Шверцери“ се пофалија со пленовите од „Комитите“

Во последните денови доста актуелна е навивачката „војна“ помеѓу ултрас групите на градските ривали Шкупи и Вардар, популарните „Шверцери“ и „Комити“. Најпрво се појавија снимки од брканица, на која се гледа како „Комитите“ ги бркаат „Шверцерите“ за да се пресметаат...

Конте вечерва (не)намерно му ја прекрати неверојатната серија на неговиот играч

Антонио Конте вечерва со извадениот состав против Свонси, ги изненади навивачите а и пошироката фудбалска јавност. Фудбалерот на „сините“ Цезар Азпиликуета, кој имаше неверојатна серија од 74 натпревари по ред да започне во стартниот состав на еден натпревар, таа долга...

Марадона во нов судски „дуел“ со сопругата – сега бара да биде уапсена од...

Прославениот фудбалер и легенда на фудбалот, Диего Армандо Марадона, повторно има проблеми, овој пат се финансиите во прашање. Легендарниот фудбалер од Аргентина одлучи да и подигне тужба на својата поранешна сопруга Клаудија Вилафена и ќерката Далма, дека во периодот од...

(ФОТО) Мареј го исмеа Трамп и предизвика хаос на Твитер

Британскиот тенисер Енди Мареј повторно стана актуелен, но не поради враќањето или успесите на терените, туку поради Твитер-војната со американскиот претседател Доналд Трамп. Трамп на својот профил се пофали дека бил во конкуренција за личност на годината. https://twitter.com/realDonaldTrump/status/934189999045693441 "Магазинот Тајм ме повика...

Нова титула на најголемиот: Федерер стана доктор!

Најдобриот тенисер во историјата Роџер Федерер доби титула почесен доктор од Медицинскиот факултет при универзитетот во Базел. Признанието го доби како резултат на зголемувањето на репутацијата на градот и државата, како и за добротворната дејност и улогата на модел за...

(ФОТО) Урнебес: Како ќе изгледаа Меси, Роналдо и Ибрахимовиќ ако беа жени…

Интересен експеримент се претвори во урнебесна забава на социјалните мрежи. Станува збор за фотошопирани фотографии на дел од најдбрите светски фудбалери за тоа како би изгледале ако беа родени како жени. Монтажите се најблаго кажани урнебесни, но мора да се...

(ФОТО) Празник за очи: Обожава дерби дуели и расни стрелци

Лаура Брагато е една од најинтересните италијански љубителки на фудбалот. Студира право, но ги сака и посетува натпреварите од Серија А. Вели дека нема омилен клуб, ама сака да се разголува пред секое дерби и да објавува фотографија на Инстаграм....

Suzuki Swift