ЗАНИМЛИВОСТИ

И англиските весници препишуваат, ги помешаа информациите околу Лукаку

Четирите големи весници во Англија, Дејли Мејл, Сан, Експрес и Мирор, беа обвинети за ширење на дезинформации поврзани со новата аквизиција на Манчестер Јунајтед Ромелу Лукау. Нипомалку ни повеќе нивните натписии предизвикаа остра реакција на првиот чопвек на исламската заедница...

Да се биде Жозе Мурињо на неколку минути?(Видео)

Сопствениците на “Top eleven“ игрицата повикаа дел од заинтересираните да ja тестираат новата можност, кој ви обезбедува да бидете менаџер на еден тим и тоа на прес конференција. Ни помалку ни повеќе треба да се биде во кожата на Жозе...

Фелпс се тркаше со најбрзиот океански предатор (Видео)

Мајкл Фелпс се тркаше со голема бела ајкула за потребите и истражувањето на Дискавери каналот. Американскиот пливач користеше специјално дизајнирани пераи за да добие на брзина, но не успеа да го победи опасното животно. Освјувачот на 28 олимписки медали беше...

Кристијано Роналдо наскоро повторно татко!

Кристјано Роналдо потврди дека по четврти пат ќе стане татко. Неговата девојка 23-годишната герогина Родригез  е во петиот месец од бременоста, а извори блиски до семејството коментираат  и сите се среќни и во исчекување на новата принова. Роналдо досега го...

Тоалет кореографијата во Аргентина може да сруши и дрон на сред трибини (Видео)

Во Аргентина не е баш безбедно да бидете на трибини, барем кога над вас патролира дрон кој е задолжен за видео материјал од натпреварот. Тамошните хулигани, знаат како да се забавуваат, и да срушат дрон во движење, со едно обично...

Како никогаш досега – „Бед Блу Бојс“ на страната на „Торцида“ за спас на...

Навивачките групи од Хрватска „Торцида“ и „Бед Блу Бојс“ се обединија против големата штета која им се случува во државата, огнената стихија која е веднаш над градот Сплит во сред сезона. Ретко кога овие две навивачки групи се обединето по...

Фан на Арсенал оствари бизарно ветување за тетоважа со новиот фудбалер (Фото)

Секогаш сме гледале смешни тетоважи на незгодни места, но оваа е сигурно една од поинтересните. Станува збор за навивач на Арсенал, кој морал да испочитува претходно дадено ветување за остварување на тетоважа. Овој навивач на Арсенал пред неколку недели напиша дека...

Тоти стави крај на шпекулациите – го потврди неговиот следен чекор

Легендата на италијанскиот фудбал, Франческо Тоти, за медиумите од Италија, го потврди неговиот следен чекор. Тоти најави дека останува во Рим, но дека ќе биде еден од спортските директори на „Волчицата“, клуб на кој остана верен цела своја кариера. Тој денеска...

Закана за експлозија на бомба на теренот каде тренира Реал Мадрид (видео)

Реал Мадрид е моментално на турнеја во Америка, каде се подготвуваат да зачекорат максимално подготвени за новата сезона. Но на последниот тренинг на „кралевите“, било дојавено за наводно експлодирање на бомба, закана која подоцна се покажала како лажна. На стадионот кај...

Екс играчот на Парма направи семејна драма – ѕверски ги убил сестрата и мајката

Поранешен играч на италијанска Парма, Соломон Ниантаки, ги заклал својата мајка и сестра. 21 годишниот играч кој по потекло е од Гана, необјасниво посегнал по животите на своите најблиски. Нивните безживотни тела ги пронашол братот на Соломон, Рејмонд во вторникот...


totalTV
Suzuki Swift