ЗАНИМЛИВОСТИ

(Фото) Гаф на годината: Арсенал го продава Санчез преку оглас со 75% попуст!

Во период кога најактуелни случувања во клубот од Северен Лондон се преговорите околу продолжувањето на договорите на двајцата најдобри играчи во Арсенал, маркетинг тимот на „Топџиите“ направи несекојдневен гаф. Имено, на официјалниот профил на Арсенал на „Твитер“ се појави фотографија...