13 C
Skopje
Sunday, February 26, 2017
ЗАНИМЛИВОСТИ

ЗАНИМЛИВОСТИ

“Епидемија” во Барселона: На Ето му се заканува десетгодишен затвор!

Поранешниот голгетер на Барселона, Самуел Ето би можел да добие затворска казна од десет години, објави денеска шпанскиот весник Ел Паис. Причина за тоа се наводните даночни измами во периодот од 2006 до 2009 година кога беше член на каталонскиот...

Нов испад на легендата: Марадона убил животно заштитено со закон (ФОТО)

Диего Марадона одамна не е активен во фудбалот, но почесто е во медиумите отколку кога беше активен играч. За жал, не по убаво бидејќи секојдневно приредува скандали и е вмешан во испади. Последниот од нив е од вчера, а се...

Скандал ја тресе Италија: Напаѓач на Милан во секс врска со травестит

Напаѓачот на Милан, Мбаје Нианг е во фокусот на најновиот фудбалски скандал што ја потресе Италија. Причина за тоа е неговата сексуална врска со травеститка од Бразил. Станува збор за Гвендалина Родригез која е родена како маж, а на својот...

(Фото) Турбо-фолкот го зарази и Швајнштајгер: Германецот откри кои песни ги слуша пред натпреварите

Играчот за врска на Манчестер Јунајтед Бастијан Швајнштајгер за германските медиуми откри како изгледа неговата листа на омилени песни кои ги слуша пред излегувањето на теренот. Изненадувачки, на листата се наоѓа и еден балкански турбо-фолк хит. Бастијан Швајнштајгер повторно се...

Русите конечно признаа за големиот скандал: Со години ги допингуваме играчите, но Путин нема...

Шест месеци по избивањето на големата допинг афера во која беа вклучени стотина руски спортисти, службениците во Руската антидопинг агенција признаа дека признаа дека постои состав на допингување на спортисти, но и демантираа дека зад тоа стои државата на...
video

Мајсторија на Икарди: Типично исмејување на протвиничката одбрана (Видео)

Интер и Фиорентина го играат последниот меч од 14. коло во Серија А во кој апсолутна е доминацијата на домашните фудбалери. Интер по првото полувреме води со убедливи 3:1, а најубавиот потег несомнено беше забележан во 19. минута. Кандрева ја додаде...

Изненадување за фановите: Ана Ивановиќ е бремена!?

Српската тенисерка Ана Ивановиќ подготви изненадување за своите фанови пред крајот на годината. За среда од 19 часот, таа ги повика сите оние кои ја почитуваат на нејзиниот профил на ФБ за со нив да сподели една тајна. Многумина уште...

(Фото) Гаф на годината: Арсенал го продава Санчез преку оглас со 75% попуст!

Во период кога најактуелни случувања во клубот од Северен Лондон се преговорите околу продолжувањето на договорите на двајцата најдобри играчи во Арсенал, маркетинг тимот на „Топџиите“ направи несекојдневен гаф. Имено, на официјалниот профил на Арсенал на „Твитер“ се појави фотографија...

Светот во шок: Роналдо би можел да заврши во затвор

„Ел Конфеденсијал“ дојде до фрапантни податоци во врска со работењето на фудбалерот на Реал Мадрид. Низ светот одекна информацијата дека Кристијано Роналдо го искористил даночниот систем во Ирска со цел да присвои повеќе пари од мултинационалните компании со кои склучувал...

Лудиот Ибрахимовиќ и неговата арогантна креативност: На сопругата и го дал најлудиот подарок за...

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ повторно се најде во центарот на вниманието на спортската јавност поради својот егоизам и арогантност, а сето тоа претставено преку брилијантната идеја за божиќен подарок. Имено, Ибрахимовиќ во свој стил одлучил да го прослави Божиќ, но...