ПОЧЕТНА ЗАНИМЛИВОСТИ

ЗАНИМЛИВОСТИ

(ФОТО) Снеговите однесоа „жртва“: Дрво падна врз Бентлито од 110 илјади фунти на Овен

Снегот што последните денови инензивно паѓа во Англија однесе една „жртва“. Станува збор за Бентлито на Мајкл Овен вредно 110 илјади фунти. Поранешниот напаѓач на Ливерпул, Реал и Јунајтед мислел дека убаво го скрил од снегот, но не помислил дека...

Мото ГП шампионот Маркез го „тресе“ Мадрид: Нејмар пак ќе биде омилен во Барселона

Шампионот во МОТО ГП класата, Марк Маркез, кој е жесток навивач на Барселона, вчера ја прокоментира ждрепката за осминафиналето во ЛШ, каде му се виде најинтересен мечот ПСЖ - Реал Мадрид. Кога Маркез дознал дека противник на актуелниот шампион Реал...

ВИДЕО: Во Аргентина е опасно да си голман: Мора со чадор да браниш слободни...

Фудбалерите на Бока Јуниорс и Естудијантес наидоа на неочекуван проблем за време на меѓусебниот дуел. Во 3. минута ги изненадија прскачите кои се вклучија на теренот, кои посебно му засметаа на гостинскиот голман, бидејки токму тогаш требаше да брани слободен...

Цела Италија во шок: Сопруга на поранешен репрезентативец си ги убила сопствените деца

Тешка трагедија се случила вчера во Италија во семејството на поранешниот репрезентативец на оваа земја во рагби Андреа Бенати. Неговата сопруга Антонела ги убила двете деца. Прво ја задушила двегодишната ќерка Ким, а потоа со нож го избодела петгодишниот син...

ФОТО: Странците ја „сакаат“ Лига Европа, поради – ВАРДАР!

Непоканетиот гостин на вчерашниот натпревар во Лига Европа помеѓу ВАРДАР и Розенборг беше сигурно декор на натпреварот. Кучето кое се прошета на националната арена „Филип Втори“ беше момент кој осамна и на многу Твитер страни надвор од земјата, а фановите...

(ВИДЕО) Неочекуван гости на „Филип Втори“: Куче го прекина мечот меѓу Вардар и Розенборг

Убавата атмосфера на "Филип Втори" ја дополни едно куче кое влезе на теренот на 15 минути пред крајот на мечот меѓу Вардар и Розенборг. Кучето сакаше да си игра, па ги насмеа и навивачите и фудбалерите кои едвај успеаја да...

АМС со контроверзни номинации за „спортист на годината“ – Им ги нема најдобрите

Како и секоја година, Агенцијата за млади и спорт избира спортист на годината, а во овој избор, ги нема едни од најдобрите наши интернационалци, кошаркарот Перо Антиќ и Кире Лазаров. Јавноста во Македонија денеска се згроси од она што го...

ФОТО: Фановите на Баерн фрлаа банкноти од 500 евра на теренот, со ликот на...

Баерн Минхен вечерва го пречека ПСЖ во еден од најатрактивните натпревари на вечерта во Лигата на шампионите. Во Минхен дојде веројатно најскапата екипа моментално во Европа, бидејки во тој состав само двајца играчи им вредат 400 милиони евра, а домашните...

Русија официјално суспендирана од Зимски олимписки игри

На Русија и е забрането и официјално учеството на ЗОИ во Пјонг-Јанг 2018 година, соопштија денеска од Меѓународниот олимписки комитет. Русите се исфрлени од ЗОИ поради докази за системски допинг на игрите 2014 година, чиј домаќин беше нивниот град Сочи. Исто...

Се јави серкото од Сандерленд: Не се сеќавам на ништо, испив 12 пива

Навивачот на Сандерленд кој е обвинет дека вршеше голема нужда на трибините од Стадионот на светлината, тврди дека бил "мртов" пијан и дека не се сеќава на ништо. Калум Моусон има 17 години, а за англиските медиуми ја опиша својата...

Suzuki Swift