29 C
Skopje
Saturday, August 19, 2017
Uncategorized

Uncategorized

Ливерпул не простува грешки, поведе против Кристал Палас

Во мечот од 2.коло во Премиер лигата кој с еигра попладнево на Енфилд роуд, екипата на Ливерпул поведе пртив Кристал палас со 1:0. По катастрофалната грешка на гостинскито тим, Садио Мане им донесе на домаќините предност од 1:0. https://vc.sporttube.com/video/2017/8/19/YQdCCCG.mp4

Самсоненко го врати Попов во Вардар, но дали некој го праша Чеде?

Искусниот македонски бек Горан Попов сепак ќе се врати и ќе продолжи да игра во Вардар откако пропадна неговиот трансфер во кипарска Докса. Поранешниот фудбалер на Херенвен, Динамо Киев и Вест Бромвич Албион, на инсистирање на сопственикот на ФК Вардар,...

Ќе се исплатат парите: Нејмар тргна со гол и асистенција (ВИДЕО)

Најскапиот светски фудбалер Нејмар на фантастичен начин ја почна својата одисеја во ПСЖ. Во својот прв натпревар за "светците", Бразилецот постигна гол и асистенција во победата со 3-0 над Гингамп. Сите три гола паднаа во првото полувреме, но прашање е...

Лудница на Олимпико: Јуве стигна два негатива, па прими гол во 93. минута (ВИДЕО)

Екипата на Лацио е овогодишен освојувач на Супер купот на Италија откако вечерва на Олимпико го победи шампионот Јувентус со 3-2 во еден од најинтересните натпревари последните години. Иако беше подобар противник, Јуве имаше негатива од 0-2 до 85. минута...

ПСЖ продолжува со хаосот на трансфер-пазарот: За најдобриот тинејџер во светот – 180 милиони...

Откако пред една недела го собори светскиот рекорд со трансферот на Нејмар, ПСЖ е на пат да го донесе најдобриот тинејџер во светот. Станува збор за Килијан Мбапе кој, како што тврдат француските медиуми, ги одбил Барселона, Реал и Манчестер...

„Фаца“ на годината – Маруан Фелаини (ФОТО)

Белгискиот репрезентативец Маруан Фелаини беше освежувањето во тимот на Манчестер Јунајтед на мечот против Реал Мадрид во Супер купот на УЕФА. Влезе во второто полувреме и потоа Јунајтед намали и имаше уште неколку шанси за израмнување. Но, исто така, беше...

(Видео) Ѕвездите на Реал Мадрид и Јунајтед им го разубавија денот на дечињата на...

Фудбалските ѕвезди на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед синоќа по своите тренинзи имаа дружба со осумнаесет дечиња со оштетен слух од училиштето „Партение Зографски“. Овие дечиња ќе имаат настап пред натпреварот од УЕФА Суперкупот и со знаковен јазик ќе ја...

Нов случај на допинг, супендирана уште една тенисерка

Италијанската тенисерка Сара Ерани заработи суспензија од два месеци, бидејќи нејзиниот допинг тест во февруари беше позитивен на забранетата супстанца летрозол, соопшти Меѓународната тениска федерација (ИТФ). Одбраната на Ерани пак тврди дека примерокот бил контаминиран со лекови за рак на...

За малку ќе се повредеше, Кристијано Роналдо невнимателен при влезот на Телеком арената (Видео)

Кристијано Роналдо за малку ќе имаше бизарен старт на сезоната и неговото доаѓање во Скопје ќе беше залудно доколку не успеа да ја задржи рамнотежата при слегувањето од автобусот на Реал на Телаком арената каде синоќа тренираа тој и...

Шпанските навивачи сведочат за Одисејата до Скопје, не е лесно ниту евтино

Да се гледа УЕФА Суперкупот во Скопје не е лесна задача ниту за оние кои имаат влезници,посебно ако не се од Скопје. Конкретно навивачите од Шпанија требаа да поминат повеќе од 3.000 километри коклу што е оддалечен Мадрид од главниот...