ТЕНИС / ATP + WTA

Надал ја темпира формата: Се врати во голем стил во Абу Даби (Видео)

Ако се суди според моменталната форма, Рафаел Надал во претстојната сезона би можел да блесне со полн сјај и да освои уште некој важен трофеј. Шпанскиот тенисер беше импресивен во четвртфиналето од егзибициите во Абу Даби, па по само 74...

Црна кампања, или сурова вистина за повлекувањето на Ивановиќ од тенисот?

Откако Ана Ивановиќ денеска ги информираше своите фанови дека се повлекува од активното неиграње фудбал, тргнаа низа на шпекулации и може да се каже црна кампања против неа, со цел да и го оцрнат името и репутацијата во женскиот...

Надал и Мареј на необичен начин ја најавија новата сезона (Видео)

Сезоната иако официјално е завршена, дел од тенисерите полека се подготвуваат за новите предизвици кои ги очекуваат. Мареј и Надал разменија неколку удари на посебно место, невообичаено за тениските терени, на автопат каде сообраќајот беше неколку минути запрен поради ваквиот...

Србинката ја објави бомбата: Тенисот останува без Ана Ивановиќ

Некогаш првата светска тенисерка од Србија, Ана Ивановиќ, реши да стави точка на нејзината кариера, како што и се најавуваше деновиве меѓу редови. Освојувачот на Ролан Гарос од 2007 година, донела одлука за повлекување, по една од најлошите сезони во...

Замор на материјалот или нешто друго: По Австралија Опен, Ѓоковиќ ќе одмора 40 дена

Вториот светски рекет Новак Ѓоковиќ го објави својот календар на настапи за 2017 година. Сезоната ќе ја почне со учествот на турнирот во Катар од 4 до 10 јануари каде ја брани титулата од минатата сезона. Потоа следува настапот на...

Изненадување за фановите: Ана Ивановиќ е бремена!?

Српската тенисерка Ана Ивановиќ подготви изненадување за своите фанови пред крајот на годината. За среда од 19 часот, таа ги повика сите оние кои ја почитуваат на нејзиниот профил на ФБ за со нив да сподели една тајна. Многумина уште...

Кирјос: Би бил луд доколку не го послушам советот на Федерер

Австралискиот тенисер Ник Кирјос, кој е познат по своите чести испади на тениските натпревари, открива какви совети му дале познатите тенисери од рангот на Енди Мареј и Роџер Федерер. Кирјос пред неколку недели, поради испадот во Шангај беше казнет со...

Квитова излезе од болница и ја информираше јавноста

По драмата која и се случи во нејзиниот дом пред неколку дена, и по здобиените повреди, Петра Квитова се чувствува добро, таа е на домашна нега, од каде што најави дека е во ред, и дека нема потреба фановите...

Серена се пожали на она од што е лишена: Не е фер!

Американската тенисериа Серена Вилијамс, никогаш не се плаши да го каже тоа што го мисли, и секогаш била искрена кон медиумите. Таа смета дека не е во ред што не е помеѓу кандидатите за најдобар спортист во светот, и дека...
Discovery
Nutini

Suzuki Swift