9 C
Skopje
Saturday, November 18, 2017
РАКОМЕТ / МАКЕДОНСКИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ

РАКОМЕТ / МАКЕДОНСКИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ

Барса ја победи Ла Риоха: Кире и Борко ќе се борат за нов трофеј

Барселона оствари сигурен триумф во полуфиналната пресметка од Копа Дел Реј, против екипата на Ла Риоха, која е вицешампион во Шпанија. Каталонците на крајот се радуваа, иако во одредени моменти од средбата, Ла Риоха беше тимот кој ја имаше контролата....

Барселона перфектна во АСОБАЛ до есенска титула: Борко на клупа, Кире скромен

Кога е Барселона во прашање, во АСОБАЛ лигата немаше изненадување во 15. коло, Каталонците ја остварија 15 победа и есенскиот дел го завршија на челната позиција. Иако Барселона одигра бледо прво полувреме (15-13), по негативата, во вториот дел заиграа по...

Лазаров прогласен за најдобар десен бек во изминатата 2016.

Нашиот интернационалец доби уште едно ви низата признанија, со оглед на тоа дека е избран за нјдобар десен бек што се однесува на изминатава 2016. година. Ова е избор кој го организира „Хендол планет“ секоја година. Во конкуренција за наградата најдобар...

Барселона максимална во ASOBAL: Кире и Борко на висина на задачата

Барселона е максимална во ASOBAL лигата во Шпанија, тие вечерва остварија 14 победа во исто толку натпревари, а жртва ова коло беше Хелветиа која загуби со 30:22. Барселона на полувреме замина предност од 15-13, а останатото беше одработено рутински во...