ПОЧЕТНА РАКОМЕТ РАКОМЕТ / МАКЕДОНСКИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ

РАКОМЕТ / МАКЕДОНСКИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ

Кометал Ѓорче Петров втор дел – Вардар со иста судбина

Се оствари она од што многумина стравуваа, а тоа е дека сценариот со Кометал Ѓорче Петров ќе се повтори и со Вардар Управата на „црвено-црните“ веќе и официјално соопшти дека сите интернационалки по крајот на сезоната ќе бидат слободни, а...

(ВИДЕО) Експресно освоена Австрија: Диви „здиве“ на дебито за Кремс

Поранешниот голман на македонската репрезентација и Вардар, Петае Ангелов имаше фантастично деби во дресот на новиот клуб Кремс. Тоа особено важи за финишот од натпреварот во кој популарниот Диви покажа дека и на 40 години се наоѓа во одлична форма....

ВИДЕО: Борко насамарен до крај: Играчот на Пуерто Сагунто изрежира маестрален пенал

Барселона продолжува триумфално во АСОБАЛ лигата по зимската пауза за одржувањето на ЕП во Хрватска. Каталонците победија на гостувањето кај Пуерто Сагунто со 29:33, но еден момент го одбележа натпреварот. Ракометарот на домаќините, Боиседу покажа неверојатна вештина од пенал линијата, совладувајки...

Барселона продолжува триумфално во АСОБАЛ – Борко имаше блескав натпревар

По завршување на репрезентативните обврски на ЕП во Хрватска, ракометарите се враќаат во своите бази со своите клубови. Голманот на нашата репрезентација, Борко Ристовски, се врати во Каталонија, каде денеска во рамките на АСОБАЛ првенството остварија нова победа против итмот...

ВИДЕО: Македонштината „гази“ и во Германија: Во Ратинген се слушаше „излези момче“…

Секогаш е убаво да се слушат македонски песни во клупскиот спорт, посебно кога тоа доаѓа од странство а не од земјава. Таков пример ни доаѓа од Германија, каде соиграчите на Ацо Јоновски ја славеапобедата со македонската култна песна „Излези момче...

ЕХФ прашува: Може ли некој да го запре Вардар на патот до Будимпешта?

ЖРК Вардар сезонава игра одлично во Лигата на шампионите и незнае за пораз. Избраничките на Ирина Дибиров вчера победнички тргнаа и во главната фаза, славејќи над Мец со резултат од 29-23. На играта и резултатите се восхитува дури и ЕХФ...

Даскаловски: Патуваме со позитивни мисли за Хрватска, приоритетот е познат и јасен

Селекторот Раул Гонзалез денес го соопшти конечниот список на патници за ЕП во Хрватска. Помеѓу триото голмани е и Златко Даскаловски, кој пред заминувањето за Загреб како и останатите наши членови истакна дека примарна целе е втората фаза. „Сакам да...

ФОТО: Вардарки со светските шампионки тргнаа во 2018 година

Составот на Вардар, актуелниот европскиот вицешампион стартуваше со подготовките за пролетниот дел од сезоната. Целата екипа се собра на првиот тренинг во 2018 година, а по завршувањето на репрезентативните обврски на дел од ракометарките сега сите погледи се насочени...

(ВИДЕО) Колку постари, толку подобри: Кире Лазаров и Арпад Штербик меѓу најдобрите ветерани во...

ЕХФ направи интересен избор за крајот на годината, а во него се најдоа оние играчи кои повеќе од 20 години и даваат посебен шмек на Лигата на шампионите. Секако, најелитното клупско ракометно натпреварување не може да мине без двајца ракометари...

(ВИДЕО) Рајн Некар Левен ги честита празниците и на македонски јазик: Талески во главната...

Во таборот на германскиот ракометен тим Рајн Некар Левен играат голем број на странски ракометари. Иако главен јазик во екипата е германскиот, сепак во духот и честа на Божиќ и Нова година, сите ракометари испратија честити на својот мајчин јазик. Нашиот...
Alkaloid Acerola


totalTV
Suzuki Swift