РАКОМЕТ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Ракометна класика која носи вечна неизвесност: Вардарки фаворит против големиот Будуќност

ЖРК Вардар попладнево на домашен терен ќе го пречекаат составот на Будуќност со кој секогаш се игра неизвесен меч до самиот крај. Многмина велат дека ова е една ракометна класика и ракометна бајка на која тешко кој може да и...

Гонзалес: Го победивме Целје, но пред нас е ново финале!

Вардар и во четвртата пресметка против Целје сезонава беше подобар, „црвено-црните“ вечерва остварија триумф со 35:30, и го задржаа првото место во групата Б од ЛШ. Со 40 триумф во ЛШ, „црвено-црните" се на чекор до директен пласман во четврт-финалето,...

Целје не е сериозна пречка: Вардар суверено го држи врвот

Екипата на Вардар успеа да дојде до деветтата победа во 12. коло од Лигата на шампионите со што се врати на врвот од групата Б. Пред домашните навивачи во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје падна словенечкиот шампион Целје, кој Вардар...

Без калкулации против Целје: Вардар во битка за првата позиција

Вардар денес на домашен терен од 17:30ч. ќе ја пречека екипата на Целје во рамките на Лигата на шампионите. Вардарци се подготвени да се вратат на врвот на сами три натпревари до крајот од групната фаза. Со евентуалните победи на...

“Вардарци” подготвени за Целје: Првото место не не залажува, одиме на победа

Екипата на Вардар има историска шанса да ја заврши групната фаза како првопласирана и сигурно нема да се откаже од тоа. Вакво нешто најавија ракометарите на македонскиот првак пред саботниот меч против Целје на домашен терен. До крајот на овој...

ЖРК Вардар го сочува „костурот“ – Нов договор доби и Лакрабер

Раководството на ЖРК Вардар е презадоволен од придонесот на својата француска ракометарка, Александра Лакрабер, на која денеска и е продолжен договорот. Французинката и следната сезона ќе биде дел од екипажот на Вардар, што сигурно ќе донесе стабилност во тимот. Договорот...

Штербик објасни во кој сегмент ја добиле битката со Пик Сегед

Вардар успеа по четврти пат да биде подобар од екипата на ПИК Сегед, па сега оваа победа (23:21) им значи уште повеќе, кога е во прашање битката за првото место во групата Б. Вардар е таму лидер со 16 бодови,...

Прекрасен викенд во ЛШ: Дибиров и Штербик во идеалната постава, тука е и Борко…...

Вардар вчера славеше исклучително важна победа на гости кај Пик Сегед и со неа не само што се врати на првото место во својата група, туку и се избори за три индивидуални награди во Лигата на шампионите. Во центарот на...

Со маестрален цепелин гол до победа во последната секунда (Видео)

Драматичниот меч вчера помеѓу екипите на Фленсбург и ПСЖ, заврши со победа на гостите, и со маестрален погодок во последните секунди. ПСЖ знаеше дека овде тешко ќе победи, и токму тоа им се случуваше. Последниот напад на овој натпревар при...

Вардар го освои Сегед и првото место на табелата – четвртфиналето е на дофат

Екипата на Вардар дојде до значајна победа на незгодното гостување кај унгарскиот вицешампион Пик Сегед во рамките на 11. коло од Лигата на шампионите. Македонскиот шампион дојде до триумф со 23:21 со што направи значаен исчекор кон освојувањето на првото...


totalTV
Suzuki Swift