35 C
Skopje
Sunday, July 23, 2017
ОСТАНАТИ СПОРТОВИ

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ

Шокантно : Екслузивно дознаваме, Македонскиот Олимписки Комитет е Верска заедница?!?! (Фото)

Од одредена релевантна документација, денес проструи информацијата дека Македонскиот Олимписки Комитет е регистриран под друго име на дејност. Имено, се работи за документација која говори дека Македонскиот Олимписки Комитет во Централниот регистар на РМ е заведен како Верска заедница или...

Почна СП во пливање, Македонија со најмногубројна екипа досега

Синоќа во Виндзор, Канада во импозантната сала "Колосеум" се одржа свеченото отварање на 13. Светско Првенство во пливање во 25 метарски базен, кое ќе се одржува до 11 декември. На ова првенство ќе учествуваат над од 1000 пливачи од 176 држави....

Рони О’Саливен се чувствува како еден од најголемите светски тенисери

Легендарниот скупер играч Рони ОСаливен, истакна дека се почесто се чувствува како да е во кожата на некој од најголемите светски тенисери. Тој за оваа споредба, ги подвлече имињата на Рафаел Надал, Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер. ОСаливен во неделата беше...

Почина големата боксерска ѕвезда: Немилосрдно убиен на улиците во Чикаго

Еден од најталентираните боксери на светот, Американецот Ед Браун е убиен во Чикаго. Според полициските извештаи, Браун е изрешетан во својот автомобил заедно со својата 19-годишна девојка, а пукањето било од друг автомобил. Еден куршум боксерот го погодил в глава и...

Болт по шести пат избран за најдобар во атлетиката

Спринтерот од Јамајка Усаин Болт беше избран по шести пат за најдобар атлетичар за годината за време на гала-вечер на Меѓународната атлетска федерација (ИААФ) во Монте Карло, додека Алмаз Ајана од Етиопија го освои првиот трофеј кај жените. Болт доминираше...

(Видео) Како Болт се подготвува за својата фудбалска кариера

Најбрзиот човек на светот Усеин Болт сака да стане фудбалер, па за таа цел започна со подготовки. Јамајканецот во моментов се наоѓа во Франција, каде ќе бидат доделени наградите за најдобрите атлетичари во изминатите години, а за тоа време Болт...

Сакам да влезам на секој турнир 100% подготвен

Ексклузивно интервју со Нил Робертсон, минатогодишниот снукер шампион UK Championship, најпрестишниот снукер турнир, оваа година се одржува од 22 ноември до 4 декември во Јорк. Играчите се борат за награден фонд од 850.000 фунти. За прв пат, директниот пренос од...

Пронајден виновникот за падот на авионот со играчите на Чапекоенсе?

Во вторникот, фудбалскиот свет беше потресен од веста за големата трагедија која се случи со падот на авионот во кој беше целиот екипаж на бразилската екипа Чапекоенсе, каде загинаа преку 70 луѓе. Денеска според пишувањата на бразилските медиуми, пилотот наводно...

Доминација и историја во Крањска Гора: Три златни медали за македонските каратисти

Македонските репрезентативци во традиционално карате имаа одличен ден на ЕП во Крањска Гора, Словенија. Нашиот најдобар каратист во традиционално карате Деја Недев освои историско злато и за прв пат стана шампион на Европа во дисциплината кати поеднечно за сениори. Тој успеа...

“Отиде” шампионот: О’Саливен почна да зборува со Господ (ФОТО)

Рони о'Саливен ќе остане запаметен како еден од најголемите снукер играч во историјата на овој спорт, но во исто време и како еден од оние со слаба психа. Пред неколку години тој објави крај на кариерата затоа што падна во...