ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / СКИЈАЊЕ

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / СКИЈАЊЕ

Трагедија во Пјонгчанг: Пронајден мртов во својата соба

Во олимпиското село на Зимските Олимписки игри во Пјонгчанг утрово е пронајдено мртво лице. Организаторите соопштија дека почина 53-годишене државјанин на Јужа Кореја кој работел како преведувач за јапонса радио станица. Според потпаролот на организациониот одбор, Сунг Баик Јоу, 53-годишниот маж...

Ристевски без пласман на велеслаломот во Пјонгчанг

По Ставре Јада и Викторија Тодоровска својот настап на Зимските Олимписки Игри (ЗОИ) 2018 година во Пјонгчан го имаше и нашиот скијач Антонио Ристевски. Најискусниот наш олимпиец за жал не усепа да ја заврши првата трка од велеслаломот откако направи грешка...

Камил Стох со ново злато на Олимписките игри

Полскиот ски-скокач го одбрани златото со победа на големата скокалница на ЗОИ во Пјонгчанг. Најдоминантниот ски-скокач оваа сезона, Камил Стох, успеа повторно да дојде до златен медал на Зимските олимписки игри! Полскиот ас, човекот кој ги освои сите четири станици на...

(ВИДЕО) Малку фалеше за трагедија: Австриски сноубордист го скрши вратот, но стигна до целта

Многу малку недостасуваше да се случи трагедија на Олимписките игри во Пјонгчанг. Австрискиот сноубордист Маркус Шајрер ги шокира гледачите откако лошо падна и го скрши вратот за време на трката. Тој ја загуби рамнотежата при еден скок и атерираше директно...

(ВИДЕО) Ексклузивно: Шон Вајт за Бекам, но и неговите деца!

Шон Вајт, легендата на сноубордаањето и човек кој освоил три златни олимписки медали во Халпфир дисциплина, гостуваше во The Cube студиото на Еуроспорт во Пјонгчанг и ексклузивно за Еуроспорт ја коментираше Инстаграм честитката за Девјид Бекам. „Дејвид, те сакам! Дејвид...

Има „напредок“ за нашите на ЗОИ: Тодоровска на 85. место од 90 натпреварувачки

По Ставре Јада кој мина неславно на ЗОИ во Пјонгчанг откако заврши на последното место, денес свој деби настап на Олимпијадата имаше и Викторија Тодоровска Нашата нордијка во трката на 10 километри слободно, во конкуренција на 90 натпреварувачи го освои 85-то...

ВИДЕО: Стравичен пад на 16-годишен Јапонец во Пјонгчанг

Јуто Тотсука, сноубордер од Јапонија доживеа тежок пад за време на својот настап на Зимските Олимписки Игри (ЗОИ) во Пјонгчанг. Младиот 16-годишен натпреварувач за време на изведување на својот настап и скокот, наиде на налет на ветер кој му попречи и...

Боди Милер: Хиршер се бореше со новинарите и сите притисоци да биде доминантен

Широкото интервју со Боди Милер кое ги разгледува достигнувањата на Марсел Хиршер, неговите лични искуства на Олимпијадата и просперитетот за германските спортисти Што мислите за трката и перформансот на Хиршер? Тоа беше одлична трка. Очигледно, несаканите услови се мешаа со трката...

(ВИДЕО) Страшен пад на рускиот скијач во Пјонгчанг

На Зимските олимписки игри од самиот почеток владеат мошне лоши временски услови, а тоа најдобро на своја кожа денеска го почувствува рускиот скијач Павел Трикичев. Имено, рускиот скијач доживеа страшен пад за време на спустот во алпска комбинација откако загуби...

(ВИДЕО) Каков лудак: Екстремните спортисти и на ескалатор наоѓаат забава

Швајцарскиот олимпиец Фабијан Беш уште не излегол на борилиштата во Пјонгчанг, а веќе е една од ѕвездите на Игрите. https://www.instagram.com/p/BfFq2VfAcCj/?utm_source=ig_embed Причина за тоа е видеото што се појави на Инстаграм на кое се гледа на кој начин го користи ескалаторот. И...
Alkaloid Acerola


totalTV
Suzuki Swift