23 C
Skopje
Wednesday, June 28, 2017
ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ПЛИВАЊЕ

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ПЛИВАЊЕ

Фелпс против голема бела ајкула!

Најуспешниот пливач во историјата, освојувачот на 23 олимписки злата , Мајкл Фелпс е пред нов предизвик. Тој одлучи да се трка со многу опасен противник, голема бела ајкула. ТВ каналот “Дискавери“ најави дека во промоцијата на нивниот серијал за ајкулите...

Еуроспорт станува дом на Олимписките игри во Европа

Првиот ден од 2017 година го означи важното патување за Еуроспорт кога и официјално стана дом на Олимписките игри во Европа. На логото на Еуросппрт е додаден симболот на Олимписките игри што ја означуваат новата ера за Еуроспорт, како...

Маленко е минато: Ангеловски и Блажевски поставија нови државни рекорди

На Светското првенство во Канада, два пати паѓаше рекордот поставен од македонски пливач пред 20 години. Марко Блажевски и Љупчо Ангеловски псотигнаа неверојатни времиња, на патеката од 50 метри слободен стил. Тој рекорд во минатото беше во сопственост на Александар...

Почна СП во пливање, Македонија со најмногубројна екипа досега

Синоќа во Виндзор, Канада во импозантната сала "Колосеум" се одржа свеченото отварање на 13. Светско Првенство во пливање во 25 метарски базен, кое ќе се одржува до 11 декември. На ова првенство ќе учествуваат над од 1000 пливачи од 176 држави....